Ogłoszenia duszpasterskie

XIX Niedziela zwykła – 09.08.2020r.

Kalendarz liturgiczny:

  • w poniedziałek – święto św. Wawrzyńca
  • we wtorek – wspomnienie św. Klary
  • w piątek – uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. W sobotę uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to dzień z obowiązkiem uczestniczenia we mszy św., które będziemy sprawować o godz. 9.00, 11.00 i 16.30. Na mszach św. pobłogosławimy zioła i wianki. Na mszy św. o godz. 1100 przeżyjemy dziękczynienie za tegoroczne plony. Do udziału w Święcie Plonów zapraszamy Rolników i wszystkich, którzy pragną wyrazić wdzięczność pracującym na roli. W związku z obostrzeniami w tym roku nie będzie pikniku.
  2. INFORMACJA o uroczystościach ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbe:
    Drodzy Diecezjanie, tegoroczne uroczystości ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbe, głównego Patrona naszej Diecezji, będą miały inny charakter niż dotychczas. 14 sierpnia o godzinie 10:30 nabożeństwa będą sprawowane w trzech oświęcimskich świątyniach. Centralne uroczystości odbędą się w kościele pw. św. Maksymiliana. Msza święta będzie transmitowana przez Diecezjalne Radio „Anioł Beskidów”. We Mszy świętej w kościele pw. Matki Bożej Niepokalanej w Harmężach uczestniczyć będą wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej. W salezjańskim sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Eucharystii udział wezmą przede wszystkim uczestnicy Marszu Życia Polaków i Polonii. Po zakończeniu Mszy świętych delegacje z tych trzech miejsc złożą kwiaty i zapalą znicze na placu apelowym, pod ścianą śmierci Bloku 11 i w celi śmierci O. Maksymiliana. W związku z wprowadzeniem dodatkowych obostrzeń epidemicznych w powiecie oświęcimskim, zachęcam wszystkich wiernych do duchowej łączności i modlitwy w intencji naszej diecezji zwłaszcza za pośrednictwem Diecezjalnego Radia „Anioł Beskidów”.