• poniedziałek 24 VII – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
  • wtorek 25 VII – święto św. Jakuba, Apostoła oraz św. Krzysztofa
  • środa 26 VII – wspomnienie śś. Anny i Joachima, rodziców N.M.P
  • sobota 29 VII – wspomnienie śś. Marii, Marty i Łazarza

Czas wakacji i odpoczynku to doskonała okazja, aby  naprawić naszą relację z Panem Jezusem. Wszystkich parafian i gości zachęcamy do udziału w niedzielnej Mszy Świętej w czasie urlopów i wyjazdów. Msze święte w niedzielę w naszej parafii o godz. 8.00; 10.00; 12.00. Nie ma Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00. W poniedziałek, środę i piątek Msza Święta o godz. 18.00. We wtorek, czwartek i sobotę Msza Święta o godz. 7.00. Kancelaria w okresie letnim jest czynna: w piątek po Mszy wieczornej od 19.00 do 20.00 oraz w sobotę rano od 8.00 do 9.00. Telefon kontaktowy 797 377 549.

Dzisiaj w naszej parafii błogosławieństwo kierowców i pojazdów z okazji święta św. Krzysztofa, po każdej Mszy świętej. Złożone przy tej okazji ofiary zostaną przekazane na misje za pośrednictwem MIVA POLSKA.

Zapraszamy do udziału w „40-tej Oświęcimskiej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę” pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy” od 7-11 sierpnia 2023r. Zapisy do 4.08. w parafii: św. Maksymiliana, św. Józefa, Wniebowzięcia N.M.P. oraz u księży salezjanów. Koszt 120zł. Dzieci (od 3 do 12roku) – 60zł. Możliwość powrotu autokarem – 40zł.

W wakacyjne soboty od lipca do sierpnia zapraszamy do udziału w XI edycji „Ewangelizacji Beskidów”. Zaplanowano osiem wypraw, na osiem szczytów Beskidu Żywieckiego, Śląskiego i Małego. W kolejne soboty rozważania poświęcone są cechom charakteru, które budują cnoty, wpływają na ludzkie zachowania i wybory. Zaplanowano następujące wędrówki: 29 lipca – Hala Boracza (849 m n.p.m.) „Szczerość”; 5 sierpnia – Szyndzielnia (1028 m n.p.m.) „Odwaga”; 12 sierpnia – Hala Lipowska (1269 m n.p.m.) „Wytrwałość”; 19 sierpnia – Klimczok (1117 m n.p.m.) „Cnota”. Podobnie jak w poprzednich latach, na każdy szczyt uczestnicy akcji wyruszają małymi grupkami w rodzinach lub wspólnotach, by w samo południe na górze uczestniczyć w Eucharystii. Inicjatywa jest odpowiedzią na wezwanie Kościoła powszechnego do nowej ewangelizacji.