Z kalendarza liturgicznego:

  • W poniedziałek 25 VII – święto św. Jakuba Apostoła
  • We wtorek 26 VII – wspomnienie św. Anny i Joachima, rodziców N.M.P.
  • W piątek 29 VII – wspomnienie św. Marty

Przypominamy o  porządku letnim nabożeństw w naszej parafii. W niedzielę nie ma Mszy Świętej o godzinie 18.00. W poniedziałek, środę i piątek Msza Święta o godz. 18.00; natomiast we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 7.00. Kancelaria parafialna w okresie letnim jest czynna: w piątek wieczorem od 19.00 do 20.00 oraz w sobotę rano od 8.00 do 9.00. W sprawie pogrzebu lub pilne wezwanie do chorego z Najświętszym Sakramentem proszę dzwonić pod numer telefonu 797 377 549  – ksiądz dyżurujący.

W dniach 24-31 lipca 2022 obchodzimy 23. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Poświecenie kierowców i pojazdów w naszej parafii po każdej Mszy świętej.

Zaproszenie do udziału w dorocznej Pieszej Pielgrzymce Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę

Drodzy Bracia i Siostry Diecezji Bielsko-Żywieckiej, w imieniu Organizatorów serdecznie zapraszam do udziału w dorocznej Pieszej Pielgrzymce Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę. Można wyruszyć z Andrychowa, Bielska-Białej, Cieszyna, Czechowic-Dziedzic i Oświęcimia, aby 11 sierpnia wspólnie wejść na Jasną Górę. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: Posłani w pokoju Chrystusa. Szczególnie modlić się będziemy o pokój na Ukrainie i w świecie. Serdecznie zapraszam także mieszkających w Polsce Ukraińców i proszę o przekazanie tego zaproszenia tym z nich, których znacie. Wszystkich uczestników pielgrzymki pragnę powitać 11 sierpnia o godzinie 12:00 na Jasnej Górze, gdzie też będę sprawował Eucharystię w intencji uczestników o godzinie 14:00 (na wałach jasnogórskich).

† Roman PINDEL – Biskup Bielsko-Żywiecki

Pielgrzymka Bielsko-Biała

Zapisy: od 20 czerwca do 29 lipca na stronie: https://pielgrzymka.bielsko.pl/

Rozpoczęcie pielgrzymki: 6 sierpnia 2022 r. Mszą św. o godz. 8:00 w tym roku wyjątkowo w Wilamowicach.

Pielgrzymka Oświęcimska

Zapisy: od 1 lipca do 5 sierpnia 2022 r. w parafii św. Maksymiliana w Oświęcimiu oraz w parafii św. Urbana w Brzeszczach.

Rozpoczęcie pielgrzymki: 7 sierpnia 2022 r. Mszą św. o godzinie 7:30 w kościele św. Maksymiliana w Oświęcimiu.