• poniedziałek 31 VII – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli.
  • wtorek 01 VIII – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego. Już od wielu lat w tym miesiącu Kościół w Polsce wychodzi z Apelem o trzeźwość w naszych rodzinach i w naszym Narodzie. Dobrowolna abstynencja może być darem dla uzależnionych, staje się też świadectwem wobec młodego pokolenia. W przedsionku wystawiona jest Księga Trzeźwości.
  • środa 02 VIII – spełniając zwykłe warunki, można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli
  • czwartek 03 VIII – pierwszy  czwartek miesiąca.
  • piątek 04 VIII – wspomnienie św. Jana Vianneya, patrona proboszczów. Pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii. Spowiedź od godz. 17.00 do 17.45.
  • niedziela 06 VIII – święto Przemienienia Pańskiego

Msze święte w niedzielę w naszej parafii o godz. 8.00; 10.00; 12.00. Nie ma Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00. W poniedziałek, środę i piątek Msza Święta o godz. 18.00. We wtorek, czwartek i sobotę Msza Święta o godz. 7.00. Kancelaria w okresie letnim jest czynna: w piątek po Mszy wieczornej od 19.00 do 20.00 oraz w sobotę rano od 8.00 do 9.00. Telefon kontaktowy 797 377 549.

W wakacyjne soboty od lipca do sierpnia zapraszamy do udziału w XI edycji „Ewangelizacji Beskidów”. Najbliższa wędrówka: 5 sierpnia – Szyndzielnia (1028 m n.p.m.) „Odwaga”; 12 sierpnia – Hala Lipowska (1269 m n.p.m.) „Wytrwałość”; 19 sierpnia – Klimczok (1117 m n.p.m.) „Cnota”. Podobnie jak w poprzednich latach, na każdy szczyt uczestnicy akcji wyruszają małymi grupkami w rodzinach lub wspólnotach, by w samo południe na górze uczestniczyć w Eucharystii.

Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary złożone w czasie poświęcenia samochodów. Tak jak informowaliśmy całość zebranej ofiary (3200zł) zostanie przeznaczone na dofinansowanie zakupu środków transportu dla misjonarzy. Od wielu lat zajmuje się tym stowarzyszenie MIVA Polska.

W poniedziałek na 15.00 zapraszamy ministrantów i lektorów na Turniej Tenisa Stołowego.

Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na zakup węgla w czasie Księgi Fundacji w maju i czerwcu, oraz w miesiącach letnich na konto Księgi Fundacji. Panu Krzysztofowi Harmacie dziękuję za pomoc w zakupie węgla na zimę. Obecnie mamy już 25 ton węgla. Chcemy jeszcze dokupić przynajmniej 5 ton. Serdeczne podziękowania panu Tomaszowi Stańczyk z synem, panu Janowi Klekot z synem, panu Krzysztofowi i Dominikowi Harmata, panu Adamowi Sowie oraz panu Stanisławowi Śreniawskiemu za sprawne zrzucenie węgla do piwnicy.

Od poniedziałku rozpoczynamy kolejny etap remontu klatki schodowej na wieży, tym razem od wysokości chóru aż do salki naszej Scholii Parafialnej. Zostały już zakupione nowe drzwi i płytki i teraz czekamy na wykonawcę prac.