Z kalendarza liturgicznego:

  • W poniedziałek 26 VII  – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny
  • W środę 28 VII – wspomnienie św. Szarbela
  • W czwartek 29 VII – wspomnienie św. Marty
  • W piątek 30 VII – wspomnienie św. Piotra Chryzologa
  • W sobotę 31 VII – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli

Obchodzimy dzisiaj I Międzynarodowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Serdecznie dziękujemy Bogu za ich obecność, miłość i poświęcenie dla nas.

Dziś także modlimy się za wstawiennictwem św. Krzysztofa za wszystkich kierowców. Prosimy Boga o łaskę bezpiecznej jazdy i dotarcia do celu dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. W czasie błogosławieństwa pojazdów po Mszach Świętych będziemy mogli wesprzeć ofiarą misjonarzy w ramach Akcji św. Krzysztofa 1 grosz za 1 kilometr. Ofiara zostanie przeznaczona na środki transportu dla misjonarzy.

Przez cały okres wakacyjny zachowujemy w naszej parafii porządek letni. A więc w niedziele Msze Święte będą o godz. 8.00; 10.00; 12.00. 

W tygodniu Msze Święte: w poniedziałek, środę i piątek o 18.00; we wtorek, czwartek i sobotę o 7.00.

Kancelaria w okresie letnim jest czynna w piątek po Mszy wieczornej od 19.00 do 20.00 oraz w sobotę rano od 8.00 do 9.00.

Pamiętamy w modlitwie o wszystkich poszkodowanych z powodu powodzi w Europie (w Polsce, w Niemczech, w Holandii, w Belgii) Pragniemy również materialnie wesprzeć wszystkich poszkodowanych. W niedzielę 1 sierpnia po Mszach Świętych będzie można złożyć dobrowolną ofiarę na ten cel do puszek u szczytu schodów.  

Serdecznie przypominamy o obowiązku dezynfekcji rąk oraz o konieczności zakładania maseczki gdy wchodzimy do kościoła. Jednocześnie przypominamy, że przy wejściu można zabrać maseczkę za darmo a parafia zakupiła także w sumie 10 ławek wokół kościoła, aby także w ten sposób można było uczestniczyć we Mszy Świętej niedzielnej.

Bardzo serdecznie dziękujemy panu Stanisławowi za wyczyszczenie całego parkingu i chodników wokół kościoła z trawy. To było wiele dni bardzo żmudnej pracy, ale teraz parking i otoczenie kościoła prezentują się bardzo dobrze.

Zakończył się kolejny etap remontów w naszej parafii dotyczący wymiany rynien na kościele i na plebanii. Ich stan wymagał pilnego działania. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy ofiarodawcy, który opłacił nam faktury za potrzebny materiał w sumie 13.610zł. Niektóre materiały montażowe oraz potrzebne do odprowadzenia wody w ziemi oraz koszty pracy wyniosły  w sumie 14.000zł. To jest koszt remontu, który poniesie nasza parafia. Bardzo dziękujemy firmie, która sprawnie i szybko przeprowadziła tę wymianę. W najbliższych miesiącach będziemy chcieli systematycznie spłacać nasze remonty.