• poniedziałek 21 VIII – wspomnienie św. Piusa X
  • wtorek 22 VIII – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej
  • środa 23 VIII – wspomnienie św. Róży z Limy, dziewicy
  • czwartek 24 VIII – święto św. Bartłomieja, Apostoła
  • sobota 26 VIII – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W tym dniu dziękujemy dobremu Bogu za tegoroczne żniwa. Dożynki na Pławach rozpocznie Uroczysta Polowa Msza Święta pod Wiatą na Placu Zabaw o godz. 15.00 Serdecznie zapraszamy całą naszą parafię.

Kancelaria w okresie letnim jest czynna: w piątek po Mszy wieczornej od 19.00 do 20.00 oraz w sobotę rano od 8.00 do 9.00. Telefon kontaktowy 797 377 549.

W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii panią Agatę, która na co dzień pracuje w naszym oświęcimskim Hospicjum. W czasie kazań przypomnimy sobie znaczenie sakramentu namaszczenia chorych. Po Mszy Świętej można będzie nabyć za dobrowolną ofiarę malutką książeczkę zawierającą historię życia – świadectwo 17 osób, które były w Hospicjum oraz 17 wierszy jej autorstwa.

Trwają intensywne prace remontowe przy naszej parafii. W tym tygodniu trwały prace przy remoncie klatki schodowej na Wieżę Kościoła. Pracy jest wiele bo potrzebna jest wymiana instalacji wodnej. Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary składane na Księgę Fundacji w czasie wakacji chociaż oficjalnie w czasie wakacji nie jest prowadzona zbiórka. Trwają też prace porządkowe w piwnicach plebanii. Dziękuję panu Stanisławowi i lektorom za pomoc a panu Krzysztofowi Harmata za pomoc w wywiezieniu kilku ton śmieci.