Z kalendarza liturgicznego:

  • W poniedziałek, 29 VIII – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  • W czwartek, 1 IX – Msza Święta o godz. 8.00 na rozpoczęcie roku szkolnego. W tym dniu wypada także I czwartek miesiąca. Adoracja w ciszy od godz. 17.00 do 18.00
  • W piątek, 2 IX – pierwszy piątek miesiąca. Ks. proboszcz pojedzie do chorych od godz. 9.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii. Po południu spowiedź z okazji I piątku i rozpoczęcia roku szkolnego od godz. 17.00
  • W sobotę, 3 IX – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego

Przypominamy o  porządku letnim nabożeństw w naszej parafii w tym tygodniu. Od przyszłej niedzieli 4 IX wracamy do tradycyjnego porządku nabożeństw w naszej parafii.

W przyszłą niedzielę 4 IX zapraszam na spotkanie Róże Różańcowe po Mszy Świętej o godz. 8.00.

W sobotę na godz. 9.30 zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie scholii parafialnej.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali i uczestniczyli w Dożynkach na Pławach i w Brzezince. To było  wielkie święto dziękczynienia za  tegoroczne plony. Składka będzie przeznaczona na żywność dla uchodźców z Ukrainy.

Jeszcze raz bardzo prosimy, aby wszystkie sprawy związane z organizowaniem uroczystości pogrzebowych rozpoczynać od spotkania z księdzem w kancelarii.

Trwa remont poddasza na naszej plebani. W tym tygodniu serdecznie dziękujemy panu Adamowi Sowie, Jerzemu Pająkowi z synem Jakubem za bezpłatne ułożenie paneli podłogowych i wykonanie instalacji elektrycznej. Przed nami jeszcze zakupienie łóżek, materacy i mebli do tego pomieszczenia.