Z kalendarza liturgicznego:

 • poniedziałek, 13 września – wspomnienie św. Jan Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
 • wtorek 14 września – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
 • środa 15 września – wspomnienie NMP Bolesnej
 • czwartek 16 września – wspomnienie św. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa
 • sobota 18 września – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika patrona Polski i młodzieży
 • niedziela 19 września – Dzień Świętego Józefa
 1. Rozpoczynamy dziś XI Tydzień Wychowania  pod hasłem: „W blasku ojcostwa”.
 2. Dziś także uroczyste ogłoszenie błogosławionymi ks. kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. Zachęcamy do szczególnej modlitwy przez ich wstawiennictwo. W gazetce zostały umieszczone ich obrazki.
 3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiarą do puszek u szczytu schodów wspieramy Diecezjalne Radio Anioł Beskidów.
 4. W piątek 17 IX o godz. 16.30 spotkanie organizacyjne uczniów klas V przed I Rocznicą Komunii Świętej, którą będziemy przeżywać 19 IX. Od 17.00 możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.
 5. Również w piątek 17 IX zapraszamy na Mszę Świętą i spotkanie kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w grudniu
 6. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Kalwarii Zebrzydowskiej w piątek 17 IX. Program ramowy: wyjazd godz. 8.00 z parkingu przy kościele, Droga krzyżowa w krużgankach Sanktuarium, Msza Święta, czas wolny (obiad) i powrót do Brzezinki ok godz. 15.00. Koszt 20 zł. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.
 7. W dzisiejszą niedzielę odbywa się pierwsza po wakacyjnej przerwie zbiórka na „Księgę Fundacji”. Ofiary można składać do urny lub na konto „Księgi Fundacji”: 24 1240 1170 1111 0010 0215 6526. Tak jak informowaliśmy w ubiegłą niedzielę chcemy w najbliższych miesiącach spłacić nasze zadłużenie za wykonane remonty. Natomiast w najbliższym czasie chcemy przeprowadzić remont daszku na budynku gospodarczym. Istnieje też pilna potrzeba wymiany niektórych zaworów w piwnicy.