Z kalendarza liturgicznego:

  • poniedziałek, 23 X – w parafii Wilamowice przypada uroczystość św. Józefa Bilczewskiego, biskupa.
  • sobota, 28 X – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Modlitwą ogarniamy bp seniora Tadeusza Rakoczego z racji przypadających imienin.
  • Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w naszej parafii codziennie o godz. 17.15.
  • W całej naszej diecezji rozpoczynamy Rok Św. Jana Kantego. W naszej parafii będzie nam towarzyszył obraz tego świętego a konkretnym owocem będzie także katecheza dla dorosłych w II niedzielę miesiąca. 
  • W środę 25 X po Mszy świętej wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
  • W piątek 27 X po Mszy świętej wieczornej spotkanie formacyjne parafialnego oddziału Akcji Katolickiej.

Można już zamawiać wypominki roczne i  listopadowe. W przedsionku kościoła oraz obok gazetek znajdują się odpowiednie karteczki. Bardzo prosimy czytelnie i w mianowniku napisać imię i nazwisko osoby zmarłej za którą będziemy się modlić. Prosimy, aby zaznaczyć jedną z Mszy Świętych ( o 8.00 lub o 10.00). W Oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych (2 XI do 8 XI) o godz.17.30 będzie nabożeństwo w czasie którego będziemy polecali Miłosierdziu Bożemu zmarłych w wypominkach listopadowych. Nowe wypominki roczne będziemy czytać od 12 XI. Za wszystkie składane dobrowolne ofiary serdecznie dziękujemy.

W Uroczystość Wszystkich Świętych – w środę 1 listopada Msze św. na cmentarzu komunalnym o godz. 9.30 i 11.30 oraz o godz. 14.00 – po tej Mszy św. procesja po cmentarzu. Na cmentarzu parafialnym Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 14.00 – po tej Mszy św. procesja po cmentarzu z modlitwami za zmarłych.

W czwartek, 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msza św. na cmentarzu komunalnym o godz. 11.00 – po niej procesja po cmentarzu. Na cmentarzu parafialnym Msza św. o godz. 10.00 po niej procesja po cmentarzu z modlitwami za zmarłych. Zachęcamy wszystkich parafian do modlitwy za zmarłych podczas procesji na obu cmentarzach.

Zapraszamy także do udziału we Mszy Świętej w byłym Obozie Zagłady KL Auschwitz pod Ścianą Śmierci w Dzień Zaduszny w czwartek 2 listopada o godz. 14.00. Wejście na Mszę św. do obozu od strony ulicy Więźniów Oświęcimia – jest to główne wejście. Prosimy powiadomić ochronę, że udajemy się na Mszę św.

W niedzielę 5 listopada w byłym niemieckim obozie KL Birkenau odbędzie się tradycyjne nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji ofiar obozów koncentracyjnych i gułagów. Początek o godz. 14.00 przy bramie śmierci. W tym roku wszystkie rozważania będą czytały siostry zakonne. Serdecznie prosimy o pomoc w zorganizowaniu tego nabożeństwa Radę Parafialną, Strażaków, Górników,  KGW Brzezinka i Pławy, Róże Różańcowe, Akcję Katolicką oraz naszych Lektorów.

Trwają  prace związane z malowaniem i remontem wnętrza naszego kościoła. W tym tygodniu zakończone zostały prace pod chórem przy schodach wejściowych. Dziękujemy panu Jerzemu oraz panu Adamowi za zamontowanie kolejnych nowych lamp. Prace zostają przeniesione do kaplicy św. Teresy Benedykty od Krzyża.