Z kalendarza liturgicznego:

  • wtorek 26 IX – wspomnienie św. męczenników Kosmy i Damiana.
  • środa 27 IX – wspomnienie św. Wincentego a Paulo.
  • czwartek 28 IX – wspomnienie św. Wacława.
  • piątek 29 IX – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  • sobota 30 IX – wspomnienie św. Hieronima.

niedziela 01 X – Niedziela Misyjna w naszej parafii. Modlitwą i ofiarą chcemy wesprzeć misyjne dzieła Kościoła. W tym roku będzie to Dom Dziecka w Santa Cruz w Boliwii, gdzie pracują siostry Serafitki.  Zapraszamy na Misyjny Kiermasz i na krótki film z Domu Dziecka. Po Mszach św. będzie można wesprzeć to dzieło i dowiedzieć się coś więcej o adopcji na odległość. O 17.15 zapraszamy na Różaniec Misyjny.

Dzisiaj i w przyszłą niedzielę serdecznie zachęcamy do modlitwy w intencji XVI Zgromadzenia Synodalnego biskupów świata.

Serdecznie dziękujemy Akcji Katolickiej i Radzie Parafialnej za zorganizowanie spotkania przy naszej parafii określanego jako „Prażone”. Więcej w gazetce.

W środę 27 IX po Mszy wieczornej i Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy spotkanie Kręgu Biblijnego.

W piątek 29 IX po Mszy wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.  

W ramach Tygodnia z Ewangelią nasza diecezja zaprasza na różne spotkania. Więcej w gazetce.

30 IX o godz. 19.00., w kościele Św. Józefa w Oświęcimiu odbędzie się koncert. Więcej w gazetce.

W niedzielę 1 X siostry Karmelitanki zapraszają na Mszę św. o 17.00 przez wstawiennictwo św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

Trwa remont wnętrza naszej świątyni. Przepraszamy za utrudnienia.W tym tygodniu w kilku wnękach  okien na chórze i na kościele wymieniono boazerię. Niektóre drewniane listwy były już w bardzo złym stanie. Pewnie w najbliższym tygodniu prace będą kontynuowane. Po zakończeniu tych prac będzie można rozpocząć właściwe malowanie kościoła.

Zakończył się remont instalacji grzewczej w piwnicy parafii. Wymieniliśmy stare „fawiry” na „kęckie”, które pozostały nam z remontów prowadzonych na plebanii i poddaszu. Serdecznie dziękujemy panu Kazimierzowi Lubińskiemu za bezpłatne wykonanie remontu, który trwał prawie 2 tygodnie.