Z kalendarza liturgicznego:

  • poniedziałek, 02 X – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.
  • środa 04 X – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
  •  czwartek 05 X – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. Adoracja w ciszy od 16.30 do 17.15.
  • piątek 06 X – pierwszy piątek miesiąca. Chorych odwiedzimy od godziny 9.00. Spowiedź od godz. 17.00. Na Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się w intencji ks. Artura z okazji imienin.
  • sobota 07 X – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. To także I sobota miesiąca. Szczególnie serdecznie zapraszamy Róże Różańcowe na Mszę św. o godz. 9.00. Po Mszy św. zapraszamy na kawę i ciasto.

Dzisiejsza Niedziela to Niedziela Misyjna w naszej parafii. Modlitwą i ofiarą chcemy wesprzeć misyjne dzieła Kościoła. W tym roku będzie to Dom Dziecka w Santa Cruz w Boliwii, gdzie pracują siostry Serafitki.  O godz. 17.15 zapraszamy na Różaniec Misyjny.

Dzisiaj także serdecznie zachęcamy do modlitwy w intencji XVI Zgromadzenia Synodalnego biskupów świata.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w naszej parafii o godz. 17.15. Serdecznie prosimy nasze wspólnoty a szczególnie Róże o prowadzenie modlitwy.

W przyszłą niedzielę 8 X po Mszy świętej o godz. 8.00 spotkanie formacyjne Róż Różańcowych.

Także w przyszłą niedzielę o godz. 11.30 w kościele odbędzie się I Katecheza dla Dorosłych: „Chrzest ok, ale gdzie ja teraz znajdę chrzestnego?” W sposób szczególny jest ona skierowana do rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz do rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się obrzęd poświęcenia różańców i przekazania ich dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej.

W przyszłą niedzielę 8 X będziemy zbierali ofiary na Księgę Fundacji. Naszym celem jest malowanie kościoła. W tym tygodniu nadal trwały prace związane z wymianą boazerii we wnękach okien. W sumie już 9 okien zostało obitych nowymi deskami Pozostało jeszcze 1 okno. W przyszłym tygodniu zostaną postawione nowe rusztowania służące do rozpoczęcia malowania kościoła.