Z kalendarza liturgicznego:

  • poniedziałek, 16 X – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
  • wtorek, 17 X – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego.
  • środa, 18 X – wspomnienie św. Łukasza, ewangelisty. W tym dniu obchodzimy święto Służby Zdrowia.
  • piątek 20 X – wspomnienie św. Jana Kantego.

Dzisiaj obchodzimy XXIII Dzień Papieski, pod hasłem: „Św. Jan Paweł II Cywilizacja życia” To święto Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” i wielkie święto w Kościele. Wspominamy osobę i nauczanie świętego Jana Pawła II.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w naszej parafii codziennie o godz. 17.15.

W piątek 20 X na Mszę św. wieczorną zapraszamy kandydatów do bierzmowania. Po Mszy św. obowiązkowe spotkanie formacyjne.

Od poniedziałku dostępna jest nowa Księga Intencji Mszalnych na 2024. Intencje przyjmowane są po każdej Mszy świętej w niedzielę i w ciągu tygodnia.

Można już zamawiać wypominki roczne i listopadowe. W przedsionku kościoła oraz obok gazetek znajdują się odpowiednie karteczki. Bardzo prosimy czytelnie, w mianowniku napisać imię i nazwisko osoby zmarłej za którą będziemy się modlić. Prosimy, aby zaznaczyć jedną z Mszy Świętych ( godz. 8.00/10.00). W Oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych (2-8 XI) o godz.17.30 będzie nabożeństwo w czasie którego będziemy polecali Miłosierdziu Bożemu zmarłych w wypominkach listopadowych. Nowe wypominki roczne będziemy czytać od 12 XI. Za wszystkie składane dobrowolne ofiary serdecznie dziękujemy.

„Rodziny niosące pomoc więźniom KL Auschwitz” to tytuł sesji edukacyjnej, która odbędzie się w trybie hybrydowym 20 października 2023 r. Więcej informacji na stronie Muzeum Obozu.

Niestety w praktyce duszpasterskiej spotykamy się z osobami, które próbowały popełnić samobójstwo albo mają takie myśli lub zamiary. Dla rodziców i osób z myślami samobójczymi została uruchomiona strona dostępna jest pod adresem https://zwjr.pl

Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na Księgę Fundacji, czyli na prowadzone remonty w naszej parafii. Zostało złożone aż 15.500zł. Z całego serca serdecznie dziękujemy. Trwają  prace związane z malowaniem kościoła. Warto podkreślić, że te prace są połączone z czyszczeniem tynku i uzupełnieniami. Położona jest gładź, aby efekt malowania był wyraźniejszy ponieważ jest mnóstwo nierówności.