Z kalendarza liturgicznego:

  • środa, 01 XI – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. w naszym kościele: o godz. 8.00; 10.00; 12.00. Na cmentarzu parafialnym i komunalnym Msza Św. o godz. 14.00 z procesją i modlitwą za zmarłych. W gazetce więcej informacji
  • czwartek, 02 XI – Dzień Zaduszny. Msze Św. w naszym kościele o 6.30 i 18.00.
  • Piątek, 03 XI – pierwszy piątek miesiąca. Chorych odwiedzimy od godz. 9.00. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 17.00. Szczególnie zachęcamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania oraz osoby, które kontynuują nabożeństwo pierwszych piątków miesiąca.
  • Sobota, 04 XI – pierwsza sobota miesiąca. Rano Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu przypada także wspomnienie św. Karola Boromeusza.  
  • Pouczenie przed chrzcielne  w sobotę 4 IX o godz. 17.00.
  • Zapraszamy dzieci przebrane za świętych na Mszę Św. w niedzielę 5 IX o godz. 12.00.

W niedzielę 5 listopada w byłym niemieckim obozie KL Birkenau odbędzie się tradycyjne nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji ofiar obozów koncentracyjnych i gułagów. Początek o godz. 14.00 przy bramie śmierci. W tym roku wszystkie rozważania będą czytały siostry zakonne. Serdecznie prosimy o pomoc w zorganizowaniu tego nabożeństwa Radę Parafialną, Strażaków, Górników,  KGW Brzezinka i Pławy, Róże Różańcowe, Akcję Katolicką oraz naszych Lektorów.

Serdecznie dziękujemy Lektorom i ministrantom za pomoc w liczeniu wiernych. W porównaniu do ubiegłego roku odnotowaliśmy niewielki wzrost. We Mszach Św. uczestniczyło 636 osób dorosłych wobec 621 w ubiegłym roku. Do komunii świętej przystąpiło 306 osób.

Na cmentarzu komunalnym został zainstalowany nowy krzyż wykonany ze stali nierdzewnej, niestety zebrana przed rokiem ofiara nie pokryła kosztów realizacji tego projektu stąd prośba do wszystkich mieszkańców naszego dekanatu o dodatkową ofiarę którą będzie można złożyć do puszek przed kościołem w niedzielę 5 listopada. Serdeczne Bóg zapłać z złożone ofiary.

Trwają  prace związane z malowaniem i remontem wnętrza naszego kościoła. W tym tygodniu zakończone zostały prace w kaplicy św. Teresy Benedykty od Krzyża. Dziękujemy szczególnie panu Stanisławowi a także pani Katarzynie i Agnieszce za troskę o czystość kościoła każdego dnia.