Z kalendarza liturgicznego:

  • czwartek, 09 XI – Święto Rocznicy poświecenia Bazyliki Laterańskiej.
  • piątek, 10 XI – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
  • sobota, 11 XI – wspomnienie św. Marcina. W tym dniu obchodzimy Święto Niepodległości. W naszym kościele serdecznie zapraszamy w tym dniu na Mszę Świętą za Ojczyznę o godz. 9.00. Po Mszy Świętej zapraszamy na program słowno – muzyczny.

W Oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych (2 XI do 8 XI) o godz.17.30 będziemy polecali Miłosierdziu Bożemu zmarłych w wypominkach listopadowych. Nowe wypominki roczne będziemy czytać od 12 XI. Za wszystkie składane dobrowolne ofiary serdecznie dziękujemy.

Dzisiaj w niedzielę 5 listopada w byłym niemieckim obozie KL Birkenau odbędzie się tradycyjne nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji ofiar obozów koncentracyjnych i gułagów. Początek o godz. 14.00 przy bramie śmierci.

Osoby żyjące w związkach niesakramentalnych zapraszamy na spotkania w 3 niedziele miesiąca w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego o godzinie 14:30. Więcej informacji w gazetce

Serdecznie zapraszamy na wspólne świętowanie Światowego Dnia Młodzieży w Diecezji, który będziemy przeżywać w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Więcej informacji w gazetce.

Na cmentarzu komunalnym został zainstalowany nowy krzyż wykonany ze stali nierdzewnej. Będzie można na ten cel złożyć dzisiaj ofiarę do puszek przed kościołem.

W środę 8 XI po Mszy wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.

W niedzielę 12 XI po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie formacyjne dla naszych Róż Różańcowych.

Także w niedzielę 12 XI o godz. 11.30 kolejna katecheza dla dorosłych: „Czy do ślubu potrzebne jest bierzmowanie”. Na tę katechezę zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych oraz rodziców młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Szczególnie  zapraszamy młodzież.

Trwają  prace związane z malowaniem i remontem wnętrza naszego kościoła. Powoli dobiegają końca prace związane z malowaniem lewej ściany kościoła. Potrzebne będą jeszcze uzupełnienia tynku pod grzejnikami. Przy ołtarzu możemy już dostrzec pierwszą część nowej marmurowej chrzcielnicy. Przed nami jeszcze zamówienie jej przykrycia. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka na Księgę Fundacji. Ofiary można składać bezpośrednio w przedsionku kościoła, albo przelewem na konto Księgi Fundacji: 24 1240 1170 1111 0010 0215 6526 Celem zbiórki jest zbieranie funduszy na prowadzony remont we wnętrzu naszego kościoła.