Z kalendarza liturgicznego:

poniedziałek, 13 XI – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

środa, 15 XI – wspomnienie św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła.

piątek, 17 XI – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. To także III piątek miesiąca w więc dzień szczególnej modlitwy do Miłosierdzia Bożego.

sobota, 18 XI – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

Z całego serca dziękuję wszystkim za pomoc w przygotowaniu i zorganizowaniu tradycyjnego nabożeństwa Drogi Krzyżowej w intencji ofiar obozów i gułagów na terenie muzeum niemieckiego Obozu Koncentracyjnego Auschwitz – Birkenau. Więcej w gazetce.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli i zaangażowali się w czasie Mszy świętej za Ojczyznę oraz program słowno-muzyczny.

W piątek 17 XI na Mszę świętą o  godz. 18.00 i na spotkanie formacyjne zapraszamy kandydatów do bierzmowania.

Osoby żyjące w związkach niesakramentalnych zapraszamy na spotkania 3 niedziele miesiąca (19 listopada) –  msza św. w Oświęcimiu – w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego o godzinie 14:30.

Spotkania formacyjne dla Nauczycieli zarówno czynnych jak i emerytów w ramach duszpasterstwa diecezjalnego odbywać się będą w każdą trzecią sobotę miesiąca w Parafii św. Maksymiliana Kolbego w Bielsku- Białej Aleksandrowicach . (18 listopada 2023 o godzinie 10:00.)

Jeszcze raz zapraszamy na wspólne świętowanie Światowego Dnia Młodzieży w Diecezji. Więcej informacji w gazetce.

Na nowy krzyż na Cmentarzu Komunalnym zostało złożone 1200zł. Za wszystkie ofiary serdecznie dziękujemy.

W dzisiejszą niedzielę trwa zbiórka na Księgę Fundacji. Ofiary można składać bezpośrednio w przedsionku kościoła, albo przelewem na konto Księgi Fundacji: 24 1240 1170 1111 0010 0215 6526 Celem zbiórki jest zbieranie funduszy na prowadzony remont we wnętrzu naszego kościoła. Obejmuje on czyszczenie, gładź, malowanie oraz uzupełnienia ścian. Pojawił się także delikatny element dekoracyjny. Prawie gotowa jest jedna strona kościoła. Za wszystkie składane ofiary bardzo serdecznie dziękujemy.