Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: „Przywrócić nadzieję”. Wspieramy naszą modlitwą chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary.

Z kalendarza liturgicznego w tym tygodniu obchodzimy:

  • w poniedziałek 9 XI święto Rocznicy poświecenia Bazyliki Laterańskiej.
  • we wtorek 10 XI wspomnienie świętego Leona Wielkiego, papieża.
  • w środę 11 XI wspomnienie świętego Marcina z Tours. Święto Niepodległości.
  • w piątek 13 XI wspomnienie świętych: Benedykta, Jana, Matusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

Dziś o godz. 15.00 tradycyjna Droga Krzyżowa za pomordowanych w obozach koncentracyjnych i gułagach, ale niestety bez udziału wiernych. Serdecznie dziękujemy osobom, które zgodziły się przeczytać rozważania.

W związku z nowymi obostrzeniami liczba osób uczestniczących w nabożeństwach nie może przekraczać 25 osób. Bardzo prosimy o noszenie maseczki i dezynfekcję rąk. Zalecana jest komunia święta na rękę, ale wciąż można ją przyjmować w sposób tradycyjny.

Za zgodą Rady Parafialnej, w porozumieniu z panem organistą
i kościelnym, wprowadzamy możliwość odprawienia Mszy Świętej pogrzebowej w naszym własnym kościele. Po Mszy Świętej pogrzebowej na cmentarz pojedzie ksiądz, organista i rodzina zmarłego, oraz te osoby, które maja takie życzenie. Formę pogrzebu (w kościele parafialnym czy na cmentarzu) będziemy ustalali indywidualnie z rodziną zmarłego. Pamiętajmy, że każdy pogrzeb zgłaszamy najpierw w parafii, aby ustalić godzinę i formę uroczystości pogrzebowej, a dopiero potem kontaktujemy się z cmentarzem parafialnym lub komunalnym. W czasie ustalania pogrzebu ksiądz będzie dzwonił na cmentarz, aby pomóc w ustaleniu dnia i godziny.  Przy zamawianiu intencji pogrzebowych prosimy zaznaczać jeśli ktoś pragnie, aby była ona włączona do Mszy Świętej zbiorowej połączonej z Nowenną w piątek o godz. 18.00. Wszystkie Msze Święte odprawiamy w naszym kościele. Prosimy więc o cierpliwość w oczekiwaniu na swoją intencję pogrzebową. Wyznaczamy je na tyle, na ile pozwala nam Księga Intencji.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary składane przy okazji wypominków rocznych i jednorazowych. W tym roku zdecydowanie więcej rodzin pragnie się modlić za swoich zmarłych w ten sposób. Z tego powodu wypominki zarówno o godz. 7.45  jak i o 9.45 nadal będą podzielone na dwie części. Prosimy w najbliższych tygodniach zwrócić uwagę,
czy są odpowiednio zapisane. 

W przyszłą niedzielę będziemy zbierali ofiary na „Księgę Fundacji” w formie podpisanych kopert. Serdecznie dziękujemy za wszystkie dotychczas złożone ofiary. Nadal zbieramy na remont kancelarii i korytarza – poczekalni.

W minionym tygodniu do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: † Stefania Mańka oraz † Tadeusz Cichy. Polecamy ich Bożemu Miłosierdziu.